00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Merida

Merida patří mezi největší výrobce špičkových jízdních kol na světě. V cyklistické branži je známá jako tvůrce nových technologií a její kvality oceňují zákazníci ve více než 50 zemích na 5 kontinentech.

Příběh Meridy začal v roce 1972, kdy byla založena společnost Merida Industry Co., Ltd Merida. V sedmdesátých letech začala svoji existenci jako výrobní závod, který se specializoval na zajištění co nejlepších technologií pro výrobu kol pro přední světové značky. Teprve v osmdesátých letech se majitelé společnosti rozhodli začít vyrábět kola pod vlastní značkou. Z důvodu udržení kroku se současnými světovými konstrukčními trendy, založila Merida na konci osmdesátých let svoji pobočku v Evropě, odkud řídí vývoj nových modelů a velkou část svých konstrukčních záležitostí.

Popisek obrazkuOd roku 1972 v Meridě vyrobili mnoho kol, ale přesto s každým novým kolem začínají od začátku. Vždy, když vyrábějí kolo, je za tím víc, než jen práce na konkrétním projektu: tvoří příběh. Každý z modelů skrývá tisíce myšlenek a nápadů, sáhodlouhé diskuze a hodiny koncentrace a zdokonalování. V Meridě směřují všechno své úsilí k jednotlivým detailům. Kolo je víc, než jen prostý součet všech jeho částí. Všem detailům je věnována velká pozornost. Výsledkem jsou nová řešení, která se objevují na celé řadě jejich modelů.

Všechna jejich kola nabízejí lidem na celém světě úžasné zážitky z cyklistiky. V Meridě jsou přesvědčeni, že charakter kola by měl odpovídat temperamentu jeho majitele. Proto vyrábí obrovské množství různých kol, daří se jim vyvíjet nové modely a posouvat tak cyklistiku na vyšší úroveň, nezáleží na tom, zda se jedná o hardtail nebo celoodpružené kolo, silniční či krosové, fitness nebo dětské kolo.

Snaha o úspěch ve sportu není pro Meridu ničím novým – právě naopak. Začalo to dlouho před vstupem silniční první ligy UCI WorldTour. Multivan Merida Team patřil po dlouhé roky mezi nejkonzistentnější a nejúspěšnější MTB týmy vůbec. Je obzvlášť známý díky svým dlouholetým členům José Antonio Hermidovi a Gunn-Rita Dahle Flesjå. Ti se svými olympijskými zlatými a stříbrnými medailemi stejně jako i mnohými tituly mistra světa a Evropy oba reprezentují kola Merida, i po konci Multivan Merida Teamu. Stejně tak značce Merida zůstal věrný i závodník silničního WorldTour teamu Bahrain Merida - Ondřej Cink.

Pokud volíte značku MERIDA, můžete si být jisti, že kupujete ta nejlepší kola, která jsou momentálně na trhu k dostání. Značku, která měla svoji filozofii vždy založenou na osobním přístupu k zákazníkovi a na rozvoji podmínek, ve kterých její zákazníci mohou svá kola používat.

Vašemu výběru neodpovídá žádné zboží. Chcete vymazat filtry?

Související články