00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Castelli

Legendární italská značka, která přinesla světu cyklistiky nespočet inovací. Pokud si chcete jízdu na kole opravdu užít, tak je značka Castelli tou ideální volbou. S výrobky označenými logem Rosso Corsa dosáhnete max. rychlosti a výkonu a můžete získat „neférovou výhodu“…

Popisek obrazkuKořeny značky Castelli sahají až do roku 1876 a do dílny milánského návrháře a krejčího Vittore Gianniho. V té době ovšem nešil oblečení pro cyklisty, ale oblékal fotbalisty AC Milan a tanečnice slavného milánského baletu. První cyklistický dres vyrobila firma až v roce 1910, a to pro světového šampiona a pětinásobného vítěze Giro d´Italia Alfreda Bindu. Na výrobu cyklistického oblečení se podnik zaměřil výrazně až v roce 1939, kdy jej převzal Armando Castelli, a začal oblékat cyklistické hrdiny té doby – Gina Bartaliho, Fausta Coppiho, Louisona Bobeta či Raphaela Gimignaniho. Po svém otci převzal vedení firmy Maurizio Castelli, sám vynikající cyklistický závodník, který v roce 1974 opatřil výrobky typickým logem se štírem. Moderní éra značky Castelli právě začala.

Popisek obrazkuV roce 1977 přišel Castelli s prvními aerodynamickými kalhotami z Lycry, které byly používány nejen při závodech, ale také se prodávaly širší veřejnosti. V roce 1981 se pak objevily na Giru v barevné variantě, což bylo do té doby mezi cyklisty oblečenými do černé tak trochu faux pas. Od osmdesátých let se pak firma výrazně zabývala vývojem nových technologií ve výrobě textilií. Vynalezla sublimační potisk látek pro nanesení loga sponzorů, jako první oblékla cyklisty na závodě Paříž-Roubaix do funkčního termooblečení, na olympijské hry v Athénách v roce 1996 ušila první aerodynamickou cyklistickou kombinézu a rozšířila portfolio výrobků i o řadu oblečení pro ženy. První nositelkou byla italská bikerka a olympijská vítězka Paola Pezzo.

V 80. a 90. letech oblékal Castelli několik profesionálních týmů na Tour i Giru, dnes obléká členy nejlepšího světového týmu Sky a dále zvyšuje technologickou úroveň materiálů, ze kterých šije. Castelli také rozšiřuje využití nanotechnologií při výrobě vodoodpudivých a prodyšných materiálů. V dnešní nabídce si můžete vybrat slušivých cyklistických kalhot, dresů, bund, rukavic a návleků nejen v typické bílo-černo-červené kombinaci.

Maurizio Castelli kdysi řekl: „ Nikdy bych nebyl schopný vyrábět kvalitní cyklistické oblečení kdybych sám nezávodil. To je jediná cesta, jak zjistit, co je opravdu zapotřebí.“

Související články