00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Northwave

Italská značka Northwave je známým výrobcem kvalitních cyklistických treter a oblečení na kolo. NW je typicky italská rodinná firma, která má sídlo v „botařské oblasti“ v okolí města Montebelluna, na sever od Benátek, pod vrcholky valdobbiadenské vrchoviny, kde se nachází celá řada světoznámých firem vyrábějící obuv.

Zakladatel firmy NW Gianni Piva začal vyrábět boty již v 80. letech minulého století. Nejprve to byly snowboardové a trekingové boty pro jiné značky. Na začátku 90. let koupil značku NW, což byla původně windsurfingová společnost v Hood River v Oregonu v USA a započal s výrobou již vlastní značky bot tohoto jména. Po úspěchu snowboardových bot byl logickým pokračováním vývoje posun směrem k cyklistice, kam rozšířil své aktivity v polovině 90. let a postupně kromě treter začal vyrábět i oblečení, doplňky, brýle.

NW od počátku své existence věnuje pozornost vývoji a výzkumu, novým technologiím a použití velmi kvalitních materiálů. Produkty značky Northwave jsou známé díky svému výraznému a neotřelému designu, propracovanému střihu a vysoké technické úrovni zpracování. Značka Northwave nabízí tretry a oblečení pro všechny úrovně cyklistiky od profesionálů, s nimiž na vývoji svých produktů spolupracuje, až po cykloturisty. Kvalita bez kompromisů a nápaditý italský design to vše je Northwave.

Související články