00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Endura

Narozena ve Skotsku. Ježděna po celém světě. Endura se zrodila v roce 1992, s cílem vytvořit nenápadné, nadčasové a odolné technické oblečení. Vedle jiných legendárních britských značek, Endura zůstala věrná svému originálnímu původu a to znamená technické zaměření. Nikdy neuvedla na trh oblečení, které by nesplňovalo svůj účel. Endura vyrábí své oblečení s důrazem na funkčnost, dlouhou životnost a konstrukční jednoduchost.

Zpočátku spolupracovala Endura s kvalitními oděvními závody v centrálním Skotsku. Rychle se ale ukázalo, že tyto univerzální podniky postrádají znalosti a potřebné vybavení k výrobě cyklistického oblečení. A tak se Endura roku 1993 odhodlala k vlastní výrobě. Rok od roku docházelo k růstu produkce. Endura byla založena jako výrobce a vždy měla svoje výrobní prostředky ve Skotsku, i přesto, že jiné značky vyrábí celý svůj sortiment z důvodu úspory nákladů v Asii.

Popisek obrazkuPrvní nabídku na trhu tvořila řada MT500 s šortkami, elasťákami a dresy. Bylo to v době, kdy docházelo k velkému nárůstu popularity MTB. Řada MT500 měla okamžitý úspěch u britských bikerů. Od té doby se ENDURA rozrostla a stala se největším výrobcem cyklistického oblečení v UK. V současnosti distribuuje firma oblečení do celé Evropy, Ruska, Jižní Afriky, Austrálie, Kanady a na dálný východ. A to se záběrem MTB, silniční a městské cyklistiky. Značce Endura věří profesionální závodníci teamu Movistar, skotská trialová hvězda Danny MacAskill, tak i miliony hobby cyklistů po celém světě.

Popisek obrazkuVe své historii získala společnost řadu ocenění od odborných časopisů ale i průmyslových odvětvích. Každý, kdo pracuje pro Enduru, ať už v obchodním oddělení, vývoji produktů nebo marketingu, jezdí na mtb nebo silničce (dost často na obojím), takže nikdy nemá nouzi o testovací jezdce a jejich názory. Skotsko je přírodní testovací laboratoř, takže lidem pracujícím pro Enduru nikdy netrvá dlouho, než přijdou na to, zda něco funguje, nebo ne. Počasí je ve Skotsku nepředvídatelné a klade vysoké požadavky na kvalitní cyklo oblečení. Vždyť i skotské přísloví říká: „Pokud se ti počasí nelíbí, počkej 20 minut a ono se změní."

Související články