Dáte nám souhlas s využíváním cookies, prosím?

0
Váš nákupní košík je prázdný.
Pokud potřebujete poradit zavolejte nám +420 739 263 747.

Přilby POC

Představujeme Vám přilby POC, které jsme nově zařadili do sortimentu prodejen BB Cyklosport. Pojďte se s námi mrknout na na tuto Formuli 1 mezi přilbami!

POC je relativně mladá švédská společnost. Již od svého vzniku v roce 2004 se zaměřuje na produkty, které mají ochránit zdraví a životy sportovců. POC díky svým patentovaným technickým řešením v konstrukci a kombinaci materiálů nastavil velmi vysoký standart při snižování následků nehod. POC byl nejdříve spojen s alpským lyžováním. Jejich přilby, rukavice, brýle a chrániče se díky svým výjimečným vlastnostem velice rychle rozšířily napříč všemi lyžařskými disciplínami. Výrobky značky POC používají vítězové zimních Olympijských her, Mistrovství světa i X-Games.

 

 

Logickým krokem který POC učinil v roce 2014, byl vstup mezi cyklisty. Roky zkušeností a dat získaných při ochraně zdraví lyžařů uplatnil při vývoji první silniční přilby Octal. Dva roky vývoje a testování vedly k helmě, kterou tehdejší cyklistický svět neznal. Přilba s nezaměnitelným designem, poskytující ochranu větší části hlavy než tomu je u jiných přileb. Výrazné barvy přileb, které nejsou samoúčelné, ale výrazně zlepšují viditelnost cyklistů na silnicích a přispívají tak k prevenci nehod s auty.

 

 

POC se ale nezaměřuje u svých přileb jen na bezpečnost, přestože zrovna na tu klade největší důraz a nedělá v ní kompromisy. Přilba Octal je se svojí vahou lehce pod 200 gramů jednou z nejlehčích na trhu. Design přileb je vyvíjen s ohledem na maximální aerodynamiku a komfort při nošení. Přilbu POC nebudete cítit, že ji máte na hlavě. V oblasti designu a bezpečnosti spolupracuje POC s automobilkou Volvo.

 

 

Technologie SPIN

Jedná se o vlastní, průlomovou a patentovanou technologii POC, která byla několik let testována. Uvnitř výstelek, zejména bikových přileb, je použitý měkčený polotekutý silikon, který umožňuje v případě nárazu posun vnitřní části výstelky oproti přilbě a tím se mění úhel dopadu a snižuje se rotační i přímá síla vznikající při nárazu, která se přenáší směrem k mozku.

 

 

Díky všem těmto vlastnostem přilbám POC věří nejen závodníci Pro-Tour teamu EF Drapac, ale i běžní hobby cyklisté. Během své krátké existence získal POC více než 40 prestižních mezinárodních ocenění v oblasti bezpečnosti, designu, inovací a podnikání.

 

 

Za přilby značky POC si sice připlatíte, je to ale investice do Vaší bezpečnosti a zdraví, a ta se vždy vyplatí!  

Související produkty