00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Jak se obléci na podzim na kolo?

Babí léto může být pro cyklisty nejkrásnějším obdobím. Kdo se nechce ježdění v barevné přírodě vzdát, tomu dáme pár tipů, jak se na kolo na podzim obléknout.

 

Přestože podzimní počasí může vypadat z okna pohádkově, tak oblékání na kolo není radno v tomto období podceňovat. Dny jsou krátké, vítr studený, změny teplot nenadálé. Tomu je potřeba přizpůsobit cyklistický šatník, protože zdraví máte jen jedno.

Vrstvy oblečení

Základem je správná volba jednotlivých vrstev oblečení. Na podzim je tvoří spodní funkční vrstva. Ta má za úkol vás udržet v suchu a je vyrobena ze syntetických vláken, které odvádí pot od těla. Stále častěji se u funkční vrstvy prosazuje přírodní merino vlna, která vás udrží v teple. Spodní vrstva je prodyšná a měla by co nejlépe obepínat vaše tělo. V podzimním období už doporučujeme raději vozit funkční trička s dlouhým rukávem, která zabezpečí dobrý tepelný komfort celé horní části těla.

Druhou vrstvou může cyklistický dres s dlouhým rukávem. Podle teploty volte mezi různě zateplenými dresy. Od tenčích, na které se používá stejný materiál jako na letní dresy, po dresy s vnitřní počesanou vrstvou. Ty se hodí lépe do chladnějších podzimních dnů. Dres může být buď upnutý elastický nebo volný, který volí častěji vyznavači MTB.

 

 

 

Na co byste neměli při podzimních vyjížďkách zapomínat, je určitá „pojistka“ ve formě větruodolné vesty nebo tenké bundy. Tu je možné jednoduše složit do zadní kapsy dresu, brašny nebo do batohu a přijde vhod při náhlé změně počasí nebo v případě, že se budete z vyjížďky vracet navečer, kdy se rychle ochlazuje.

 

 

Pro spodní část těla se rozhodněte dle teploty pro krátké kalhoty v kombinaci buď s návleky na kolena, nebo na celé nohy. Návleky by měly být ze silnějšího materiálu, aby dobře ochránily Vaše kolena. Při teplotách klesajících pod 10 stupňů přicházejí již ke slovu dlouhé cyklokalhoty, tzv. čapáky.

Doplňky

Velice choulostivé na chlad jsou periferní části těla. Na hlavě prochladnete nejdříve. Proto je dobré myslet na šátek nebo čepici. Šátky tunelového typu mají tu výhodu, že je můžete použít jak na krk, tak místo čepice.

 

 

Zkřehlé prsty na rukou umí vyjížďku pěkně znepříjemnit, proto si při nižších teplotách chraňte ruce dlouhými rukavicemi. Díky návlekům přes tretry se zase vyvarujete prochladnutí od nohou a také vás částečně ochrání od bláta a vody odstřikující od předního kola.

Reflexní prvky

Při výběru oblečení myslete také na svoji bezpečnost. Podzimní dny jsou krátké, takže zejména při jízdě na silnici dbejte na svoji viditelnost a jezděte v oblečení s reflexními prvky.

 

 

Stavte se za námi na prodejny BB Cyklosport, kde si podzimní cyklistické oblečení můžete také vyzkoušet. Rádi Vám s výběrem pomůžeme. A protože jsme sami cyklisté, tak vám rádi předáme naše tipy a zkušenosti.

 

Nejoblíbenější podzimní cyklistické oblečení jsme pro Vás vybrali: ZDE

Související produkty