00 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.

Mojo HD4

IBIS Mojo HD 4, již čtvrtá generace tohoto nekompromisního enduro biku. Na první pohled se příliš neliší od svého předchůdce. Koncepce rámu s dvěma trojúhelníky, uložení tlumiče a systém DW-Link se neměnil.

Popisek obrazkuKdyž se ale podíváme podrobněji, změny byly poměrně zásadní. To hlavní co se měnilo, byla geometrie rámu. Tady se změny odehrávají ve dvou hlavních hodnotách a těmi jsou hlavový úhel a délka rámu. Na základě testování a poznatků závodníků IBIS Enduro Teamu konstruktéři jednak položili vidlici o víc jak 2° na hodnotu 64,9° a také protáhli rám (např. u velikosti L ze 431 na 455 mm). Obě tyto změny výrazně přispěly k tomu, že se kolo chová velice stabilně v obtížném terénu a ve vysokých rychlostech.

Zapracovalo se také na sedlové trubce. Ta se o něco napřímila a zkrátila, takže je možné použití teleskopické sedlovky s velkým zdvihem. Krátká zadní stavba 430 mm zůstala zachována, takže kolo je krásně hravé a obratné. Rám má také poměrně velkou prostupnost plášťů. Vejdou se do něj 27,5" pneumatiky v rozmezí 2,3-2,8". Rám disponuje zadním zdvihem 153 mm a doporučena je k němu odpružená vidlice se 160mm zdvihem.

Samotný systém odpružení DW-Link v5 (aktuálně nejefektivnější variantu tohoto závěsu) také vypadá podobně jako předchůdce, doznal ale mírných kinematických a konstrukčních změn vedoucích k ještě vyšší tuhosti obou vahadel. Ibis uvádí, že o 30 % v případě horního a dokonce o 40 % v případě dolního vahadla. Díky boční tuhosti zadní stavby neztrácíte zbytečně energii při šlapání a kolo doslova vystřeluje vpřed.

Kola jsou k mání v poměrně netradičním designu a to hned ve dvou provedeních. Červeno-oranžovém a šedo-stříbrno-zeleném.

Jak jste již u IBISu zvyklí i z ostatních modelů, je Mojo HD4 k dostání buď jako rámový set s tlumičem nebo v kombinaci s jedním z pěti kitů. Je zde také možnost individuálního přizpůsobení kola vašim konkrétním požadavkům, takže potom Váš IBIS HD4 bude v podstatě originál. Tato Vaše přání a speciální nároky na úpravy jakéhokoli z modelů IBIS Vám rádi splníme přímo na prodejnách BB Cyklosport.

 

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies. Rozumím